• Mans Profils
lv

Aizvadīta sanāksme “Remigrācijas koordinācijas jautājumi pašvaldībās”.

Aizvadīta sanāksme “Remigrācijas koordinācijas jautājumi pašvaldībās”.

2021. gada 7. decembrī tiešsaistes platformā ZOOM Kurzemes plānošanas reģions organizēja sanāksmi pašvaldību pārstāvjiem “Remigrācijas koordinācijas jautājumi pašvaldībās”. Sanāksmes mērķis bija aktualizēt pašvaldību lomu remigrantu piesaistē, akcentējot jautājumus, ar ko saskaras remigranti, atgriežoties Latvijā, un stiprināt veiksmīgi iesākto sadarbību remigrācijas jomā, savstarpēji iepazīstinot pašvaldību pārstāvjus un veicinot domapmaiņu un diskusijas.

Sanāksmi atklāja Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Agnese Berģe, kura pastāstīja par remigrācijas projektu kopumā un koordinatora darbu. Viņa uzsvēra pašvaldību lomu remigrantu piesaistē un akcentēja pašvaldību ieguvumus no remigrācijas veicināšanas aktivitātēm. Remigrācijas koordinatore A. Berģe informēja, ka laika posmā no 2018. gada marta līdz 2021. gada jūnijam remigrācijas koordinatora konsultācijas ir izmantojuši un Kurzemē atgriezušies 700 cilvēki (243 ģimenes). Vēlmi atgriezties izteikuši 583 cilvēki (202 ģimenes), bet kopumā sagatavoti 1753 (631 ģimenei) personalizēti piedāvājumi.  Savukārt visvairāk uz dzīvi Kurzemē cilvēki atgriezušies Liepājā, Ventspilī, Saldū, Talsos, Kuldīgā.

Sanāksmes turpinājumā ar savu prezentāciju uzstājās Laura Čodere, Ventspils valstspilsētas pašvaldības Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas projektu vadītāja. Viņa informēja par Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas projektu LIVIN kontaktpunktu, aktivitātēm un rezultātiem. Kopumā projekta ietvaros veiktas dažādas aktivitātes, kas sekmē remigrantu un jauno iedzīvotāju piesaisti Ventspils pilsētai, tai skaitā arī, izveidota mājas lapa, kur atrodama jaunākā informācija gan darba devējiem, gan jaunajiem Ventspils iedzīvotājiem.

Pašvaldību pārstāvjiem bija iespēja arī iepazīt divu remigrantu stāstus par atgriešanos vai atgriešanās plānošanu Ventspilī.  Savā pieredzē, kā arī ar iecerēm  un turpmākajiem plāniem dalījās uzņēmīgais Dzintars Veselis, kurš šobrīd plāno savu atgriešanos Latvijā, savā dzimtajā pilsētā – Ventspilī. Savu pieredzes stāstu, atgriežoties Ventspilī kopā ar ģimeni, sniedza arī Ventspils tirgus direktors Armīns Kleinbergs, kurš uzskata, ka šeit ir pieejams viss nepieciešamais. Pirms atgriešanās A. Kleinbergs jau laicīgi meklēja un arī atrada darba iespējas Ventspilī, lieti noderējusi arī gūtā pieredze ārvalstīs.

Noslēdzošajā sanāksmes daļā ar prezentāciju “Vides maiņas ietekme uz emocionālo veselību no pašu un atbalsta cilvēku perspektīvas” uzstājās RSU Psihosomatikas un Psihoterapijas klīnikas virsārsts, ārsts – psihoterapeits Dr. Ernests Pūliņš – Cinis. Viņš pieskārās tādām tēmām, kā vide ietekmē emocionālo veselību un kas var notikt, ja maina vidi, kā arī – kas notiek ar tiem, kuri palīdz, un kā palīdzēt tiem, kuri palīdz? Savā ikdienā gan pašvaldības pārstāvji, gan remigrācijas koordinators cenšas palīdzēt dažādās situācijās, risinot visdažādākos jautājumus, un var saskarties ar “izdegšanas sindromu”, tāpēc ir svarīgi iemācīties palīdzēt citiem, nekaitējot sev. Kā vienu no svarīgākajiem faktoriem veiksmīgā sadarbībā, Dr. Ernests Pūliņš – Cinis uzsver tieši savstarpējo attiecību un atbalsta nozīmi.

Sanāksme noslēdzās ar informācijas apmaiņu  un diskusijām un starp pašvaldību pārstāvjiem, savstarpēji daloties ar pieredzi dažādu situāciju risināšanā.

Sanāksmē piedalījās Ventspils un Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Dienvidkurzemes, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novadu pašvaldību pārstāvji.

Sanāksmes materiāli:

REMIGRĀCIJA KURZEMĒ. AGNESE BERĢE, KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS

LIVIN VENTSILS. LAURA ČODERE, PROJEKTA VADĪTĀJA

VIDES MAIŅAS IETEKME UZ REMIGRANTU EMOCIONĀLO VESELĪBU. DR. ERNESTS PŪLIŅŠ-CINIS

Informāciju sagatavoja:

Agnese Berģe

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore

Tālr.: 20478252

Atbalsts





    Reģistrēties