Šogad pavasara uzņemšanā LIAA pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām Ventspils biznesa inkubatorā tika saņemti 40 pieteikumi, no tiem programmās uzņemti 28 dalībnieki. Inkubācijas programmai saņemti 17 jauno uzņēmumu pieteikumi, no tiem dalību programmā turpinās 7 dalībnieki. Savukārt, biznesa ideju autori iesniedza 23 pieteikumus pirmsinkubācijas programmai. Pirmsinkubācijas programmā tika uzņemts 21 dalībnieks, 5 no tiem diasporas pārstāvji.
LIAA Ventspils biznesa inkubatora vadītāja Liene Kataševska saka: “Ar katru gadu novērojam, kā palielinās uzņēmēju un jauno biznesa ideju autoru interese par pieejamajām valsts atbalsta programmām savu projektu attīstībai. Šī gada pavasara uzņemšanā esam saņēmuši rekordlielu pieteikumu skaitu uz inkubācijas un pirmsinkubācijas programmām – 40 pieteikumi. Projektu konkurence uz inkubācijas programmu palielinās un arī projektu ambīcijas aug – īpašs prieks, ka Ventspils un Ventspils novada uzņēmēji, neskatoties uz esošajiem pandēmijas apstākļiem, domā globāli un ir gatavi starptautiski konkurētspējīgu produktu un pakalpojumu piedāvāšanai.”
Šajā pavasarī inkubācijas programmā 59% no saņemtajiem pieteikumiem bija saistīti ar produktu ražošanu, 29% ar Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari un 12% pakalpojumu sektoru pārstāvoši uzņēmumi.
SIA “LEOBELLA” ir pirmais pārtikas produktus ražojošais uzņēmums, kurš uzņemts Ventspils biznesa inkubatorā, tā pārstāve Vita Grīnberga atzīst: “Īstenībā par inkubatoriem man bija radies viedoklis, ka tas ir kaut kas ļoti sarežģīts – kaut kas tikpat tāls kā Mēness, bet te, nu, es esmu. Personīgi ar inkubatoru vidi pirmo reizi sastapos “Gemoss” grantu konkursā, pēc kura saņēmu vēstuli ar uzaicinājumu pieteikt tajos dalību, tieši šī vēstule mani pamudināja startēt. Mana ideja ir pākšaugu saldumi, kas ir daudz veselīgāka un uzturvielām bagātāka alternatīva parastajiem saldumiem. Pirmkārt, pieteicos, jo apzinājos, ka mentoru pavadībā, sperot pirmos soļus, es sasniegšu daudz vairāk nekā tikai ar savām zināšanām. Otrkārt, ļoti novērtēju piedāvātās apmācības, kas palīdzēs izprast daudzus biznesa procesus. Protams, arī iespēja saņemt līdzfinansējumu ir kā putukrējums visam pāri.”
Pirmsinkubācijas programmā šogad priekšplānā izvirzās biznesa idejas, kas saistītas ar produktu ražošanu (48% no visiem pirmsinkubācijas pieteikumiem). Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, novērojams pieteikto pakalpojumu sektora biznesa ideju pieaugums – 43% no pirmsinkubācijas programmas pieteikumiem.
Diasporas pārstāve no Itālijas Baiba Prūse ir Ventspils inkubatora jaunā dalībniece, par pirmsinkubācijas programmu viņa saka: “Mani uzrunāja tas, ka šī programma ir atvērta arī diasporai un ārzemēs esošajiem ir iespēja to apgūt tiešsaistē. Pieteicos, lai iegūtu pamatzināšanas uzņēmējdarbības veidošanā, kā arī paplašinātu redzesloku un sadarbības iespēju tīklu. Par biznesa inkubatora atbalstu biju lasījusi iepriekš, lielu vērtību redzu konsultācijās ar lektoriem un ciešajā komunikācijā ar programmas veidotājiem. Ar pirmsinkubācijas programmas palīdzību ceru savu ideju pārvērst biznesā.”
Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. LIAA Ventspils biznesa inkubatora darbības teritorija ir Ventspils pilsēta un novads. Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros norisināsies rudenī, jaunu dalībnieku pieteikumi tiks pieņemti septembrī. Vairāk informācijas LIAA mājaslapā https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori.
Papildu informācija:
Dace Nikmane
Ventspils biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Adrese: Saules iela 19, Ventspils, LV-3601, Latvija
Tālrunis: +371 62400906
E-pasts: dace.nikmane@liaa.gov.lv
Inkubatori.magneticlatvia.lv