• Mans Profils
lv

Ziņas

Konference DigiSpēks Kurzemē

Ceturtdien, 5. decembrī, Kuldīgas kultūras centrā norisinājās iedvesmojoša konference DigiSpēks “Uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšana – digitālo prasmju attīstība”, kas pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus – uzņēmējus, ekspertus, nozares līderus un citus interesentus no piecām nozarēm – būvniecības, tūrisma, IKT, vieglās rūpniecības un kokrūpniecības.

Konference noritēja pozitīvā, radošā un atvērtā atmosfērā, uzņēmumu pārstāvjiem un nozaru ekspertiem daloties ar pieredzes un veiksmes stāstiem par rezultātu sasniegšanu pateicoties digitālo prasmju izmantošanai un digitalizācijai.

Eiropas Komisijas ANM (Atvesaļošananas un noturības mehānisms) ieviešanas darba grupas eksperts Anatoly Subocs: “Digitalizācija ir galvenais Eiropas Savienības (ES) ekonomikas izaugsmes virzītājspēks, veicinot konkurētspēju, inovācijas un ilgtspējīgu attīstību. Ar ES atbalstu Latvija investē digitālo prasmju attīstībā un uzņēmumu digitālajā transformācijā, izveidojot Digitālās inovācijas centrus un nodrošinot apmācības iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta direktore Ilze Lore informēja par daudzveidīgām atbalsta iespējām MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai, startam un produktivitātes kāpināšanai, komercdarbības procesu digitalizācijai, finanšu instrumentiem komersantu digitālās transformācijas veicināšanai, produktivitātes aizdevumiem inovatīviem uzņēmumiem, kā arī maza un liela mēroga jaunu produktu izstrādei.

Konferences dalībnieki tika informēti par pieejamo finansiālo atbalstu uzņēmumu digitalizācijai, apmācību kursiem un iespējām saņemt finansējumu no ES atbalsta programmām. Ar veiksmīgu digitalizāciju, digitālo prasmju pieredzi un to pilnveides iespējām dalijās: Gvido Grīnbergs Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”; Pauls Siliņš RigaTechGirls; Kaspars Rožkalns SIA “UPB Nams”; Jurģis Kalniņš SIA „Rietumu būvvadība”; Marija Gordina MG Digital Fashion Studio; Aleksandrs Bobrovs SIA “Trempel”; Olavs Rāciņš Delulu Solutions; Antra Meike SIA “Hotel Virkas muiža”; Sintija Pusaudze Liepājas Tūrisma informācijas birojs; Edgars Makarovs SIA “Kurekss”; Sandis Fogelmanis SIA “Stiga RM”; Kristaps Freimanis SIA “TestDevLab”; Agate Ambulte Digitālo inovāciju parks.

Konference bija arī iespēja dibināt jaunus kontaktus, veidot sadarbības un satikt daudz iedvesmojošu cilvēku vienuviet. Konferences mērķis bija ne tikai dalīties zināšanās, bet arī iedvesmot uzņēmumus spert drosmīgus soļus digitālās transformācijas virzienā.

Konferences dalībnieki nonāca pie secinājuma – digitālās prasmes vairs nav tikai nākotnes nepieciešamība, bet šodienas realitāte. Nozaru pārstāvji apliecināja, ka mūsdienu uzņēmumu konkurētspēja un efektivitāte ir tieši atkarīga no spējām pielāgoties digitālajai videi. Digitalizācija ir nepārtraukts process, kas prasa elastību, zinātkāri un gatavību mācīties.

Projekta investīcijas mērķis ir nodrošināt Latvijas Republikā reģistrētus sīkos (mikro), mazos, vidējos un lielos komersantus ar digitālajām, robotizācijas un automatizācijas pamatprasmēm, digitālo pārveidi un digitālajām inovācijām, tai skaitā prasmēm, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības pamatprasmēm uzņēmumu vadības līmenī un prasmēm digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.3. reformu un investīciju virziena “Digitālās prasmes” 2.3.1.2.i. investīcijas “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība”. ID Nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/001, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/002, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/003, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/004, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/005.

Finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Informāciju sagatavoja:

Ina Servuta

Projektu koordinatore

ina.servuta@vatp.lv

Konference DigiSpēks Kurzemes uzņēmējiem

Šī gada 5. decembrī, Kuldīgā norisināsies konference DigiSpēks “Uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšana – digitālo prasmju attīstība”, kas pulcēs ekspertus, uzņēmējus un inovatorus no piecām nozarēm – būvniecības, tūrisma, IKT, vieglās rūpniecības un kokrūpniecības, lai veicinātu uzņēmumu konkurētspēju un digitālo transformāciju.

Konferencē nozaru pārstāvji un uzņēmēji dalīsies pieredzes stāstos par to, kā digitālo prasmju izmantošana ir palīdzējusi sasniegt konkrētus biznesa mērķus, uzlabot efektivitāti un pārvarēt izaicinājumus. Praktiskus padomus sniegs digitalizācijas un mākslīgā intelekta eksperti, kā arī ES atbalsta programmu īstenotāji.

Reģiona līderi dalīsies pieredzē, kā ar digitalizācijas un digitālo prasmju palīdzību ir veicinājuši uzņēmuma konkurētspēju un izaugsmi. 

SIA “Kurekss” Finanšu direktors Edgars Makarovs uzsver, ka “Digitālo prasmju attīstība veicina uzņēmuma ilgtspēju. Tās tieši ietekmē konkurētspēju un efektivitāti. Ikdienas procesu optimizācija kokapstrādē nav iedomājama bez dažādu digitālo prasmju pielietošanas. Uzņēmuma attīstības iespējas ir cieši saistītas ar digitālām prasmēm.”

Uzņēmumu efektivitāte, konkurētspēja un ilgtspējīga attīstība balstās uz spēju pielāgoties un izmantot digitālās inovācijas, kā arī apgūt jaunas digitālās prasmes.

Antra Meike, Dizainere, Hotel Virkas muiža pārstāve: “Lai veicinātu uzņēmējdarbības konkurētspēju, ir būtiska digitālo prasmju attīstība, kas ļauj izmantot mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības. Virkas muižas mājaslapas veidošana ar mākslīgā intelekta (MI) palīdzību ir lielisks piemērs, kā digitālie risinājumi un daudzvalodu piekļuve var uzlabot pieejamību un piesaistīt plašāku auditoriju. Šāda prasmju izmantošana palīdz mazajiem uzņēmumiem kļūt redzamākiem un efektīvāk sasniegt klientus.”

DigiSpēks nozares līderi un profesionāļi dalīsies idejās un informācijā par jaunākajiem digitālajiem rīkiem, digitalizācijas atbalsta un digitālo prasmju apmācību iespējām.

Olavs Rāciņš, MI risinājumu eksperts un inovāciju projektu vadītājs SIA “Helve”: “MI apgūšana ļauj efektīvāk izmantot datus, prognozēt tendences un personalizēt klientu pieredzi. Spēcīgas vadības iemaņas ir neaizstājamas, lai virzītu komandu pretī pārmaiņām, veicinātu pastāvīgu izglītošanos un pielāgošanos.”

Konferencē tiek gaidīts ikviens, kurš vēlas gūt iedvesmu, informāciju un zināšanas par digitalizāciju un digitālajām prasmēm.

Vietu skaits ierobežots. Reģistrācija dalībai konferencē: https://www.vatp.lv/digi-speks

Projekta investīcijas mērķis ir nodrošināt Latvijas Republikā reģistrētus sīkos (mikro), mazos, vidējos un lielos komersantus ar digitālajām, robotizācijas un automatizācijas pamatprasmēm, digitālo pārveidi un digitālajām inovācijām, tai skaitā prasmēm, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības pamatprasmēm uzņēmumu vadības līmenī un prasmēm digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos.

Projekts finansēts no Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma  plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.3. reformu un investīciju virziena “Digitālās prasmes” 2.3.1.2.i. investīcijas “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība”. ID Nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/001, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/002, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/003, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/004, 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/005.

Finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Eksporta stratēģijas un izaicinājumi: LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums Ventspilī

Eksporta stratēģijas un izaicinājumi: LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums Ventspilī

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils valstpilsētas pašvaldības domi un Ventspils Augsto tehnoloģiju parku aicina uzņēmējus, valsts un pašvaldību pārstāvjus, kā arī citus interesentus uz apaļā galda diskusiju “Latvijas uzņēmēju eksporta veicināšanas stratēģijas”, kas norisināsies piektdien, 8. novembrī plkst. 14:00 Piejūras brīvdabas muzejā, Ventspilī. Pasākums sastāvēs no divām daļām: pirmā daļa veltīta prezentācijām, savukārt otrajā daļā notiks apaļā galda diskusija.

Pilna pasākuma programma un reģistrācija pieejama šeit. https://ej.uz/LTRK-Kurzemes-Biznesa-klubs-Ventspils-2024 

Pasākuma pirmajā daļā tiks sniegtas prezentācijas par Latvijas eksporta attīstību, aktuālajām tendencēm un izaicinājumiem, apskatīta pēdējo gadu eksporta dinamika, analizētas nākotnes prognozes un iespējamās izaugsmes stratēģijas. Būtiska uzmanība tiks pievērsta eksporta attīstības instrumentiem, ieskaitot digitalizācijas lomu un nepieciešamās pārmaiņas, lai veicinātu konkurētspēju starptautiskajos tirgos.

Apaļā galda diskusijā paredzēta diskusija par starptautisko tirgu pieejamību, konkurētspējas stiprināšanu un pastāvošiem sadarbības modeļiem, to transformācijas iespējām. Tiks apspriesti praktiski risinājumi, kā pārvarēt starptautiskās tirdzniecības barjeras, uzlabot uzņēmumu eksporta spējas un pielāgoties globālajiem tirgus izaicinājumiem. Eksportējošie uzņēmumi, valsts, pašvaldību pārstāvji un nozaru eksperti dalīsies ar savām pieredzēm, atziņām un rekomendācijām, kas var palīdzēt Kurzemes reģiona uzņēmumiem attīstīt eksporta stratēģijas un gūt panākumus ārvalstu tirgos.

LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam!

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators” DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

NOTIKUSI 8. VENTSPILS JAUNO IEDZĪVOTĀJU TIKŠANĀS

Pirmdien, 2024.gada 26. augustā, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā norisinājās sirsnīgais un gaidītais astotais Ventspils jauno iedzīvotāju tikšanās pasākums. Šajā dienā kopā sanāca Ventspils jaunie iedzīvotāji, lai kopā jauki pavadītu laiku. Kopumā pasākumā piedalījās ap 50 cilvēku, ieskaitot bērnus.

Ina Servuta no LIVIN Ventspils kontaktpunkta dalījās ar savu pārcelšanās stāstu un pastāstīja par LIVIN kontaktpunkta darbu. Pasākuma programma bija bagātīga – spēlējām lielformāta grīdas spēles, dalījāmies pieredzes stāstos un devāmies aizraujošā ekskursijā pa Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīciju zāli kopā ar gidu. Lai šos īpašos mirkļus iemūžinātu, visi dalībnieki varēja fotografēties īpašā foto stūrītī, baudīt gardumus un svētku kliņģeri, kā arī piedalīties balvu izlozē.

Pasākuma laikā ar saviem pieredzes stāstiem dalījās arī Agate, kura plāno pārcelšanos uz Ventspili un Uldis, kurš nesen atgriezies pēc dzīves ārzemēs. Mēs daudz uzzinājām arī no Denisa Baranova, kurš pastāstīja par pieejamo finanšu atbalstu uzņēmumu digitalizācijai, kā arī no Armīna Kleinberga, kurš iepazīstināja ar jauno īres dzīvokļu piedāvājumu Ventspilī. Vita Hermansone no Ventspils Jaunrades nama savukārt sniedza informāciju par dažādām izglītības iespējām bērniem.

Protams, arī bērniem bija savas īpašās aktivitātes – viņi spēlēja lielformāta grīdas spēles, zīmēja, krāsoja un piedalījās sportiskās nodarbēs. Vakara noslēgumā visi piedalījās balvu izlozē un cienājās ar gardo svētku kliņģeri.

Pasākuma mērķis bija atjaunot kopības sajūtu, veicināt jaunu kontaktu veidošanos un sadraudzību ģimeņu starpā, un tas tika pilnībā sasniegts. Pasākuma organizētāji izsaka pateicību visiem jaunajiem Ventspils iedzīvotājiem, kuri apmeklēja pasākumu, dalījās ar savu pieredzi un stāstiem, uzdeva jautājumus un aktīvi piedalījās radošajās un sportiskajās aktivitātēs. Jūsu dalība padarīja šo pasākumu par patiesiem svētkiem!

Ventspils pilsēta turpina rūpēties par saviem iedzīvotājiem un ar nepacietību gaida ikvienu, kurš vēlas atgriezties mājās vai kļūt par jauno ventspilnieku. Pilsētas bagātība ir tās iedzīvotāji, tāpēc turpināsim veidot mūsu pilsētu kopā! Uz tikšanos nākamajos pasākumos!

Aicinām uz 8. Ventspils Jauno iedzīvotāju tikšanās pasākumu

Pirmdien, 26. augustā, no plkst. 17:00 līdz 19:30 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā norisināsies jau astotais Ventspils jauno iedzīvotāju tikšanās pasākums.

“Livin Ventspils” aicina uz pasākumu visus, kuri nesen pārcēlušies uz dzīvi Ventspilī, dzīvo šeit jau kādu laiku, vai atgriezušies pēc ilgākas prombūtnes ārzemēs. Šī ir lieliska iespēja atjaunot un stiprināt Ventspils jauno iedzīvotāju kopienu, piedaloties dažādās saliedēšanās aktivitātēs.

Pasākuma programmā iekļauta lielformāta grīdas spēļu spēlēšana, iepriekšējo pasākumu bilžu skatīšanās, dalīšanās pieredzes stāstos un ekskursija pa Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīciju zāli gida pavadībā. Kopā būšanu varēs iemūžināt īpaši izveidotā foto stūrītī.

Pasākumā ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem dalīsies Agate, kura vēl tikai plāno pārcelšanos uz Ventspili, Uldis, kurš atgriezies Ventspilī pēc ilgākas prombūtnes ārzemēs un Ina, kura dzīvo Ventspilī jau sesto gadu.

Nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Biznesa atbalsta un digitālās inovācijas centra (EDIC Kurzemes kontaktpunkts) vadītājs Gvido Grīnbergs sniegs informāciju par šobrīd pieejamo finanšu atbalstu uzņēmumu procesu digitalizācijai un iepazīstinās ar digitalizācijas iespējām, kas veicina uzņēmējdarbības stiprināšanu un biznesa izaugsmi.

Armīns Kleinbergs, Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” Valdes priekšsēdētājs, informēs par jaunajiem īres dzīvokļiem Ventspilī. Savukārt Vita Hermansone, Ventspils Jaunrades nama direktore, stāstīs par interešu un profesionālās ievirzes izglītības iespējām bērniem.

Pasākuma laikā būs aktivitātes arī bērniem – tiks piedāvātas lielformāta grīdas spēles, krāsošanas un zīmēšanas aktivitātes, kā arī citas sportiskas nodarbes. Vakara noslēgumā norisināsies balvu izloze.

Pasākumu vadīs “Livin Ventspils” kontaktpunkta vadītāja Ina Servuta.

Lai piedalītos pasākumā, lūdzam reģistrēties šeit: https://shorturl.at/INbas

Uz tikšanos pasākumā, kur kopā svinēsim atkal satikšanos, veidosim jaunus draudzības un lieliski pavadīsim laiku!

Jautājumu gadījumā, lūdzam sazināties pa tālruni: 25484825 (Ina) vai rakstīt uz e-pastu: livin@ventspils.lv.

Pasākums tiek organizēts projekta “EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā” (Nr. 2.2.1.1.i.0/23/I/CFLA/001) un projekta “Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia” (Nr. 101083983) īstenošanas ietvaros.

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Kurzemes reģionā atgriezušies vairāk nekā 1300 cilvēku

2024. gada pirmajā pusgadā Kurzemes reģionā pēc dzīves ārvalstīs atgriezušies 92 cilvēki un vēlmi atgriezties pauduši vēl 103 cilvēki. Kopumā kopš 2018. gada marta līdz šī gada jūnija beigām Kurzemes reģionā atgriezušies 1367 cilvēki, kuri par savu dzīvesvietu visbiežāk izvēlējušies Liepāju, Ventspili, Tukuma, Kuldīgu un citas Kurzemes pilsētas. Savukārt par potenciāliem plāniem atgriezties informējuši 1049 cilvēki.

“Priecājamies, ka arvien vairāk cilvēku izrāda interesi vai atgriežas uz dzīvi Kurzemē. Lai to panāktu, esam ieguldījuši daudz darba. Šajā pusgadā tikāmies ar diasporas organizācijām un cilvēkiem, kuri interesējas par atgriešanās iespējām Kurzemē, strādājām ar pašvaldībām, veicinot sadarbību vēl efektīvākam remigrantu atbalstam, sadarbojāmies ar diasporas, reģionālajiem un nacionālajiem medijiem, kā arī veicām daudzas citas komunikācijas aktivitātes. Ir svarīgi, ka cilvēki turpina atgriezties Kurzemē, un tas ir skaidrs apliecinājums mūsu darba rezultātiem,” stāsta Kurzemes plānošanas reģiona reģionālā remigrācijas koordinatore Agnese Berģe.

Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinators ikdienā sniedz atbalstu Latvijas piederīgajiem, kuri dažādu iemeslu dēļ reiz devušies prom no Latvijas, bet ir izlēmuši vai domā par atgriešanos Kurzemē. 2024. gada pirmajos divos mēnešos individualizēti piedāvājumi sagatavoti 394 cilvēkiem. Kopumā no 2018. gada marta līdz 2024. gada jūnijam individuāli piedāvājumi sagatavoti 4029 cilvēkiem, kuri izrādījuši interesi par atgriešanos dzimtenē.

“Cilvēki arī atzinīgi novērtē pašvaldību centienus attīstīt infrastruktūru un sniegt nepieciešamo atbalstu. Lai piesaistītu remigrantus un jaunus iedzīvotājus, pašvaldības veic būtiskus uzlabojumus mājokļu, izglītības pieejamības un citās svarīgās jomās. Piemēram, Liepājā tiek plānots izveidot jaunu mājokļu rajonu, kā arī šobrīd tiek renovētas un būvētas jaunas pirmsskolas iestādes. Tukuma novada pašvaldība piedāvā remigrācijas pabalstu līdz 500 eiro ģimenēm, ko var izmantot mājokļa iegādei vai īres izdevumu segšanai līdz diviem mēnešiem. Ventspils pašvaldība nodrošina ilgtermiņa dzīvokļu īri speciālistiem, kuri strādā vietējos uzņēmumos. Papildus remigrantu atbalstam pašvaldības organizē projektu konkursus, kas veicina remigrantu uzņēmējdarbību. Šobrīd vairākas pašvaldības ar Kurzemes plānošanas reģiona un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu ir izsludinājušas grantu konkursus, kuru finansējums būs pieejams no 2024. gada līdz 2026. gadam. Arī citas pašvaldības vēl var pieteikties grantu konkursam,” piebilst Agnese Berģe.

Par remigrācijas koordinatoru darbu:

Ja Jums ir jautājumi un nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru, kurš pēc vajadzību apzināšanas, sadarbojoties ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm, izstrādā individuālu piedāvājumu. Remigrācijas koordinators var sniegt atbalstu par: pakalpojumiem ģimenēm, mājokļa jautājumiem, darba un uzņēmējdarbības iespējām, sociālo un sadzīves jautājumu risināšanu. Ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties: www.paps.lv. Savukārt vairāk par remigrāciju Kurzemē iespējams uzzināt: www.kurzemesregions.lv/remigracija

Par Kurzemes plānošanas reģionu

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006. gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību. To veido 8 pašvaldības  – 2 valstspilsētas – Liepāja un Ventspils – un 6 novadi – Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novads. Vairāk par Kurzemes plānošanas reģionu, tā funkcijām un īstenotajiem projektiem var uzzināt: www.kurzemesregions.lv

Papildu informācijai:

Agnese Berģe,

Kurzemes plānošanas reģiona

reģionālā remigrācijas koordinatore

e-pasts: koordinatore@kurzemesregions.lv

Latviešu valodas kursi Ukrainas civiliedzīvotājiem

Nodibinājums ”Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” nodrošina Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta „Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem” īstenošanu.

Programmas mērķis ir veidot izglītības procesā iesaistītajiem izglītojamajiem latviešu valodas prasmes, kas nepieciešamas saziņai vienkāršās sadzīves situācijās un savu tiešo darba pienākumu veikšanai, kā arī, lai veicinātu Ukrainas civiliedzīvotāju integrāciju Latvijā.

Programma nodrošina iespēju pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, t.sk. arī nepilngadīgajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem ar iegūtu vidējo izglītību, apgūt latviešu valodu A1, A2, B1, B2, C1 un C2 līmenī 120 akadēmisko stundu apjomā.

Kursu noslēgumā dalībniekiem būs iespēja kārtot valsts valodas prasmju pārbaudījumu. Latviešu valodas kursi tiek finansēti no Sabiedrības integrācijas fonda un apmācāmajiem tie ir bezmaksas.

Papildu informācija par latviešu valodas kursu norisi un pieteikšanās kārtību: +371 25484825 vai rakstot uz e-pastu: livin@ventspils.lv.

Pieteikšanās apmācībām: https://shorturl.at/oFvOE

2022. gadā Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” īstenoja latviešu valodas mācību nodrošināšanu pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem” ietvaros. Tika izveidotas 6 apmācību grupas, un mācības sekmīgi pabeidza 59 Ukrainas civiliedzīvotāji.

Pasākumu finansiāli atbalsts Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Kurzemē gada pirmajos mēnešos atgriezušies 54 cilvēki

Šī gada pirmajā ceturksnī Kurzemes reģionā kopumā atgriezušies 54 cilvēki, savukārt par plāniem atgriezties informējis vēl 61 cilvēks. Kopumā laikā no 2024. gada janvāra līdz martam Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore, sagatavojot individualizētus piedāvājumus, sniegusi atbalstu 210 cilvēkiem.

“Ik dienas sazinoties ar cilvēkiem, kuri plāno atgriezties Latvijā, secinu, ka atgriešanās tiek plānota arvien pārdomātāk. Atgriešanās process nav vienkāršs, jo jānokārto dažādas formalitātes, kas saistītas ar dokumentācijas kārtošanu, jāorganizē mantu pārvešana, jāsakārto bērnu izglītības, mājokļa un darba jautājumi. Nereti, uzklausot  remigrantus, sākam risināt arī citas būtiskas, iepriekš neparedzētas situācijas un jautājumus, kas radušies saistībā ar pārcelšanos, jo katrs gadījums ir arī savā ziņā atšķirīgs. Tomēr mūs visus vieno kas ļoti būtisks – mīlestība pret dzimto Latviju un Kurzemi, vēlme justies kā mājās, runāt savā dzimtajā valodā un būt savā dzimtajā vidē. Tas joprojām ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki atgriežas,” stāsta Kurzemes plānošanas reģiona reģionālā remigrācijas koordinatore Agnese Berģe.

Kopumā sešu gadu laikā – no remigrācijas koordinatora pilotprojekta sākšanas 2018.gada martā līdz šī gada pirmajam ceturksnim – Kurzemē atgriezušies 1314 cilvēki, individualizēti piedāvājumi sagatavoti 3845 cilvēkiem, savukārt par saviem plāniem atgriezties informējuši 1007 cilvēki. Visvairāk uz dzīvi Kurzemē cilvēki atgriezušies Liepājas, Ventspils valstspilsētās un Tukuma, Saldus, Talsu pašvaldībās.

“Jau sešus gadus mēs piedāvājam individualizētu atbalstu cilvēkiem, kuri plāno atgriezties dzimtenē vai jau ir šo soli spēruši. Priecājos par katru no vairāk nekā pusotru tūkstoti cilvēkiem, kuri atgriezušies Kurzemē, nesot sev līdzi bagātīgu pieredzi, enerģiju un zināšanas. Bieži vien viņi ierodas kopā ar ģimenēm ar bērniem, kuri var baudīt iespēju dzīvot un augt Latvijā. Kopā mums visiem ir iespēja veidot un attīstīt mūsu Kurzemi par vēl labāku dzīves vietu ikvienam!” piebilst A.Berģe.

Par remigrācijas koordinatoru darbu:

Ja Jums ir jautājumi un nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru, kurš pēc vajadzību apzināšanas, sadarbojoties ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm, izstrādā individuālu piedāvājumu. Remigrācijas koordinators var sniegt atbalstu par: pakalpojumiem ģimenēm, mājokļa jautājumiem, darba un uzņēmējdarbības iespējām, sociālo un sadzīves jautājumu risināšanu. Ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties: www.paps.lv. Savukārt vairāk par remigrāciju Kurzemē iespējams uzzināt: www.kurzemesregions.lv/remigracija

Par Kurzemes plānošanas reģionu:

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006. gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību. To veido 8 pašvaldības  – 2 valstspilsētas – Liepāja un Ventspils – un 6 novadi – Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novads. Vairāk par Kurzemes plānošanas reģionu, tā funkcijām un īstenotajiem projektiem var uzzināt: www.kurzemesregions.lv

Papildu informācijai:

Agnese Berģe
Kurzemes plānošanas reģiona
Remigrācijas koordinatore
e-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv

Ventspils jauno iedzīvotāju tikšanās pasākums

Trešdien, 17. aprīlī, plkst.17.30-19:00 Gāliņciema bibliotēkā (Kuldīgas ielā 138) norisināsies pēc kārtas jau septītais pasākums – Ventspils jauno iedzīvotāju tikšanās.

Livin Ventspils un Ventspils bibliotēka aicina jaunos pilsētas iedzīvotājus piedalīties izglītojošā un aizraujošā pasākumā “Dialektu dārgumi Ventspilī un apkaimē”. Pasākums veidots ar mērķi iepazīstināt jaunos ventspilniekus ar Latvijas bagātīgo dialektu un izlokšņu kultūru, īpašu uzmanību veltot tieši Ventspils un tās apkārtnes valodas īpatnībām.

Pasākumā būs arī praktiskas un jautras aktivitātes, piemēram, “Ventiņ domino” spēle, kā arī iespēja klausīties un runāt Ventiņmēlē.

Pasākuma programmā ir iekļauta arī interesanta informācija un diskusijas par dialektu rašanās vēsturi un to lomu mūsdienu sabiedrībā.

Pasākums ir bezmaksas, taču sakarā ar ierobežoto vietu skaitu aicinām interesentus pieteikties, aizpildot pietiekšanās anketu: https://shorturl.at/cV034

Uz tikšanos pasākumā, lai svinētu atkal satikšanos, iegūtu jaunus draugus un lieliski pavadītu laiku kopā!

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties, zvanot pa tālr.: 25484825 vai rakstot: livin@ventspils.lv.

Ventspilī notiks seminārs par mākslīgā intelekta pielietojumu darbā

Nodibinājums ”Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” sadarbībā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldību 4. aprīlī no plkst. 10:00-16:00 Akmeņu ielā 5, Ventspilī, organizē semināru ”Mākslīgā intelekta ChatGPT un citu digitālo rīku pielietošana ikdienas darbu veikšanai”.

Šī ir unikāla iespēja Ventspils iedzīvotājiem, kuri vēlas paplašināt savu redzesloku un pielāgoties jaunākajām tehnoloģijām. Semināra mērķis ir sniegt apmeklētājiem zināšanas un praktiskas iemaņas mākslīgā intelekta izmantošanā ikdienas un profesionālajā darbībā, pievēršot īpašu uzmanību ChatGPT tehnoloģijai.

Semināru vadīs Ēvalds Urtāns – mākslīgā intelekta pētnieks un tehnoloģiju uzņēmuma “Asya.ai” vadītājs, kurš ir atzīts par vienu no nozares vadošajiem ekspertiem. Viņa zināšanas un praktiskie padomi noderēs, lai saprastu, kā mākslīgais intelekts var kļūt par nenovērtējamu rīku efektivitātes paaugstināšanā un jaunu iespēju atklāšanā gan ikdienā, gan profesionālajā darbībā.

Semināra dalībniekiem būs iespēja ne tikai gūt jaunas zināšanas, bet arī uzdot jautājumus, apmainīties ar pieredzi un veidot jaunas profesionālās saites. Seminārs būs vērtīgs resurss ikvienam, kurš vēlas efektīvi integrēt mākslīgā intelekta tehnoloģijas savā darbības sfērā, kā arī tiem, kuri meklē iedvesmu inovācijām un tehnoloģiju izpratnes paplašināšanai.

Lai apmeklētu pasākumu, jāveic iepriekšēja pieteikšanās šeit! Vietu skaits ir ierobežots.

Semināra programma:

10:00-10:20   Ierašanās, reģistrācija, kafija/uzkodas

10:20-11:10   Mākslīgā intelekta vēsture, tendences un ietekme uz nākotnes darba tirgu

11:10-12:30   Mākslīgā intelekta un ChatGPT pielietošana ikdienas darbu veikšanai

12:30-13:30   Pusdienu pārtraukums (nodrošinātas siltas pusdienas)

13:30-15:30   Darbnīca. Mākslīgā intelekta pielietošana satura veidošanā (teksts, audio, video un attēli)

15:30-16:00   Noslēguma kafijas pauze un tīklošanās

Pēc semināra apmeklējuma dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums.

Seminārs tiek organizēts projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

VATP ir profesionāla un dinamiska biznesa atbalsta organizācija, kas sniedz ieguldījumu Ventspils valstspilsētas un Kurzemes reģiona ekonomikā, veicinot progresīvo nozaru attīstību un jaunu, labi apmaksātu darba vietu rašanos. Tāpat, VATP ir Latvijas un Baltijas jūras reģiona inovāciju ekosistēmas aktīvs dalībnieks. VATP strādā pie visu priekšnosacījumu radīšanas, lai progresīvo nozaru uzņēmumi varētu strauji attīstīties.

Atbalsts





    Reģistrēties